تاریخ ارسال : ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت : ۷:۵۷ ب٫ظ ۰ نظر
Print Friendly, PDF & Email

*معین‌های اقتصادی باید چرخه اشتغال را فراهم کنند*

 

 

استاندارکرمان ایجاد چرخه اشتغال را هدف مورد انتظار از فعالیت معین‌های اقتصادی در مناطق مختلف استان عنوان کرد.
پرتال اطلاع رسانی سیریز ؛ دکتر علی زینی‌وند امروز ۲۴ دی ماه ۱۳۹۹ در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با دستور کار ارزیابی عملکرد معین‌های‌ اقتصادی مناطق *سیریز شهرستان زرند (شرکت جهاد نصر)* و دهبکری شهرستان بم (مجتمع معدنی سرب و روی خانه خاتون) عنوان کرد: گزارش‌های رسیده از برخی معین‌ها حاکی از کاهش اشتیاق اولیه حضور آنها در مناطق است.
وی با تاکید بر اینکه مصوبات جلسات و تعهدات ایجاد شده باید در زمان معین به نتیجه برسند، گفت: معاونان استاندار و فرمانداران مسئول پیگیری مصوبات هستند و باید پاسخگو باشند.
استاندار کرمان با بیان اینکه جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای طرح مشکل نیستند بلکه باید تصمیم‌گیری شود، ایجاد چرخه اشتغال را هدف مورد انتظار از فعالیت معین‌های اقتصادی در مناطق مختلف استان عنوان کرد.
همچنین صبح امروز فرماندار زرند در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان گفت: جهاد نصر معین اقتصادی منطقه سیریز است که جمعیت این شهر حدود ۴۰۰۰ نفر است.

وی با تبیین اقدامات جهادنصر در راستای رونق اشتغال در این منطقه اظهار کرد: معین اقتصادی بیشتر تمرکز خود را روی راه‌اندازی کارگاه خیاطی گذاشته و همچنین به بخش صنعت و معدن نیز توجه داشته است.

صادق زاده افزود: این شهر نیاز مبرم به جاده دسترسی دارد که تاکنون ۵۰ درصد تعهد احداث این جاده محقق شده و درخواست داریم پیمانکار به مابقی تعهد خود عمل کند.

حسن‌زاده نماینده معین اقتصادی سیریز زرند نیز در این جلسه گفت: در تکمیل زیرساخت‌های سیریز اقدامات خوبی صورت گرفته و این منطقه از روستا به شهر تبدیل شده است.

وی با اشاره به درصد اشتغال این شهر بیان کرد: شهر سیریز از نظر اقتصادی و اشتغال مشکلی ندارد و می‌تواند مهاجرپذیر باشد، به طوری که ۳۰۰ شغل در منطقه ایجاد یا احیا شده است.

نماینده معین اقتصادی شهر سیریز با تبیین اقدامات جهادنصر در تکمیل زیرساخت‌های شهر سیریز اظهار کرد: به دنبال این هستیم با راه‌اندازی کسب و کارهای متعدد در هر خانه یک شغل ایجاد و از مهاجرت ساکنین این منطقه جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به اقدامات این معین اقتصادی در بخش صنعت و معدن اظهار کرد: عدم وجود خط انتقال گاز مشکلاتی را در این زمینه به وجود آوردهاست.

مطالب مرتبط

دیدگاه شما